Hoppa till innehåll

Queen of Spies (EN/ES)

Queen of Spies är ett berättelsedrivet brädspel för solospelare med tema spionage, som utspelar sig i det ockuperade Belgien under första världskriget.


Antal spelare: 1
Speltid: 60 minuter
Rekommenderad ålder: från 10 år
Läs mer på Boardgamegeek
Referens: SAP7677

Du spelar som Alice, en före detta journalist som blivit spionchef och leder ett hemligt nätverk. Ditt uppdrag är att rekrytera agenter, träna dem och skicka ut dem bakom fiendens linjer för att samla information och slutföra kritiska uppdrag innan tiden rinner ut.

Spelet är uppdelat i flera fristående berättelser med tre spännande kapitel vardera. Varje kapitel tar cirka 20 minuter att spela, perfekt för dig som söker ett solospel i ett flexibelt format.

Dina beslut styr historiens gång i detta strategiska pusselspel där varje val och varje agent är avgörande för nätverkets överlevnad.

429 kr
Kommande
Priset som är satt på produkten är preliminärt och kan komma att ändras.