Hoppa till innehåll

Airbrush Nozzle Cleaning Needles

Set med 5 rengöringsnålar i olika storlekar för noggrann rengöring av airbrushmunstycken. Snodda metalltrådar som rensar bort torkad färg utan att skada munstycket. Passar hål upp till 2 mm.


Tillverkare: Green Stuff World
Referens: 1410 / 8436554364107ES


Ett praktiskt set med 5 rengöringsnålar i olika diametrar, framtagna för att kommas åt och rensa de allra minsta hålrummen i din airbrush. Nålarna är tillverkade av snodd metalltråd med hög vridstyvhet, vilket gör dem ideala för att skrapa bort torkade färgrester och blockeringar som vanliga borstar inte når.

Den snodda konstruktionen fungerar särskilt effektivt när nålen vrids och förs in i munstycket, då trådändarna längst ut skonsamt skrapar rent ytan utan att skada de känsliga delarna. Med fem olika storlekar anpassar de sig smidigt till alla typer av öppningar och munstycken upp till 2 mm i diameter.

Användbara både för rutinmässigt underhåll och för akut rensning när färgen har fastnat under en målarsession.

Fakta:

  • Antal: 5 nålar i olika diametrar (upp till 2 mm)

  • Material: Tvinnad metalltråd med hög stabilitet

  • Egenskaper: Skonsam skrapfunktion som rensar trånga munstycken och hål

  • Användningsområde: Airbrushunderhåll, rengöring av munstycken och finmekaniska verktyg

49 kr
2 i butiken
4 på postorder